Naruto fan-club
Bun venit!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Naruto fan-club
Bun venit!
Naruto fan-club
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Povestea mea Naruto

In jos

Povestea mea Naruto Empty Povestea mea Naruto

Mesaj Scris de Miss_Sakura_Uchiha Sam Iul 11, 2009 1:08 pm

Cap.1 Plecarea la scoala



� Maine se deschid scolile . Nu cred sa fi asteptat cineva ziua asta ca mine . Noaptea , care trebuie sa-i faca loc pe pamant , ramane alba . Nu pot sa inchid ochii . Un framant , o nerabdare ciudata imi fura somnul . Cand zorile surad la fereastre , sar din asternut si primul meu gand e sa aflu cat e ceasul . Pendula , draga mea prietena , mi l-a citit . Bate patru lovituri sonore , prelungi , care rasuna prin toata fiinta mea . � Peste o ora trebuie sa plec la scoala .
Salut ! Sunt Haruno Raluca ! Am unsprezece ani si sunt mezina familiei . Am parul saten , ochii caprui si uneori verzi , pielea alba , dar vara cand ma bronzez sunt mai mult ciocolatie . Sunt o fire ambitioasa , baietoasa si o prietena adevarata .
Acum sa va vorbesc despre familia mea . Am o sora de aceeasi varsata cu mine . Numele ei e Hinata . Are parul albastru inchis , ochii lila si pielea galbuie . Este o fire care nu te lasa la greu si un pic timida . Am inca o sora , dar mai mare ca mine sau Hinata . Al ei nume este Sakura .
Are parul roz , ochii verzi si pielea palida . Este o fire cu care se poate discuta deschis si care daca ai spus ca e secret , poti sa o bati si cu biciul caci nu iti zice . Mama are trezeici si sase de ani . Are parul rosu aprins , ochii roz si pielea ciocolatie in permanenta . Aceasta ne-a invatat ca ea este cea mai buna prietena a noastra si ca ii putem spune orice . Tatal meu a murit intr-un accident de masina cand aveam un an , deci nu l-am cunoscut niciodata .
So . . . ce sa va mai spun despre familia mea ? Aaaa , da ! Sora mea , Hinata , e indragostita lulea de Uchiha . Nu este popular deloc . Toata lumea il badjocoreste , desi este deschis , amuzant si nu are fite . Sunt prietena cu el , dar nu iubita lui . Il las Hinatei . Are parul negru ca abanosul , ochii ca taciunii si pielea alba ca spuma laptelui . Este mereu hiperactiv , nu prea stie ce vrea de la viata si nu are note � grozave � . Sakura e indragostita de Uzumaki . Uzumaki Naruto , baiatul linistit , calm , rece si nepasator . E cel mai popular elev din scoala ! Toate fetele il admira ! Exceptiile fiind eu si Hinata . Hai eu il mai agreez cat de cat , dar sora-mea il uraste de cand o stiu . Biata mea sora Sakura , . . . iubire ei nu e impartasita .
Eu sunt singura care nu e amorezata .
Dar am vorbit destul despre mine si familia mea . Acu� tebuie sa ma imbrac pentru scoala .
M-am imbracat cu un maieu mulat , niste pantaloni negri mulati si ei si mi-am pus o bratara de aur . Hinata s-a imbracat cu un maieu negru mulat si niste pantaloni albi mulati si si-a pus o bratara din argint .
Am plecat amandoua agale spre scoala . Pe drum , discutam diferite subiecte � fierbinti � .
Discutand , discutand , nici nu ne-am dat seama ca am ajuns la scoala . Ne-am indreptat spre un grup de fete de aceeasi varsta cu noi . Ne-am salutat si am indrebat unde sunt prietenele mele , Temari si Ten Ten . Acestea mi-au raspuns politicos ca inca nu au ajuns .
Am decis sa le astept . Insa nu stand in soare ca fraiera . M-am ascuns de razele discului rosu ce ne oferea caldura si lumina neconditionat , sub un ciresi . Pret de cateva clipe am ramas uitandu-ma numai la florile acestuia si gandindu-ma : � Ce i-ar fi placut Hinatei sa vada florilre de cires . Sunt preferatele ei . �
Mie , personal , imi placeau florile de mar sau trandafirii si Sakurei albastrelele .
Fara sa imi dau seama , o fetita cam de aceeasi varsta cu mine , se furiseaza in spatele meu . Insa daca voia sa ma sperie nu i-a reusit . De ce ? A calcat pe o crenguta ce a facut destul de mult zgomot incat sa o aud .
- Hei ! Ce voiai sa faci ? ma rastesc eu la ea .
- Nimic . Scuze . . . am vrut sa vad cum te cheama si daca vrei sa fi pritena mea . Eu sunt noua aici .
- Nu . Eu sunt cea care trebuie sa-si ceara scuze . M-am rastit fara sa stiu care iti este intentia . Numele meu este Raluca . Imi poti spune Ralu . Asa ma striga toata lumea . Cum te cheama ?
- . . . Angelia . Vrei sa fim prietene ?
- Da , sigur ! Incantata ! spunem amandoua in cor .
Am intrebat-o daca vrea sa ii prezint cativa colegi . Am inceput cu fetele .
- Aceea e Hinata , sora mea , cealalta fata e sora mea si mai mare , pe nume Sakura , ea e Mitzuki , fata de langa ea e Naruka si acelea sunt Ten Ten si Temari . Hai sa faci cunostinta cu ele .



****************************************


- Acela e Sasuke , el e Naruto , el Shikamaru , acela Kabunto , Itachi . . . spun eu multe nume gesticuland .
In a doua pauza , Naruto vine la mine si purtam o mica conversatie � banala � .


*************** La sfarsitul orelor de curs***************


La�s ca iti arat eu tie , Raluca . Mu-Ha-Ha-Ha ! spune Ino ca pentru ea .
Nu stiam ce am facut , dar am facut ceva ? De ce avea acea fata si acea sclipire in ochi .


Ino a facut ceva . Insa ce ? Asta veti afla in capitolul urmator .
Sper ca v-a placut . Astept critici , chiar daca sunt dure sau nu . Asa ma perfectionez . : Big KISS

Miss_Sakura_Uchiha

Numarul mesajelor : 5
Cat de mult respecta regulile? :
Povestea mea Naruto Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Povestea mea Naruto Right_bar_bleue

Puncte : 54283
Data de inscriere : 11/07/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum